תביעת רשלנות רפואית

הגשת תביעת רשלנות רפואית איננה פשוטה. היא מצריכה את עזרתו של עורך דין מיומן, המתמחה בכך, וגם חייבת להיעשות לפחות תוך שבע שנים לאחר שנגרמה הפגיעה עצמה. תביעת רשלנות רפואית יכולה להסתמך על חוות דעת רפואיות שונות וכמובן על ההוכחה כי קיים קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לבין הטיפול הרפואי שניתן או לא ניתן.

סוגי התביעות המוגשות

קיימים סוגים שונים של תביעות בגין רשלנות רפואית. תביעת רשלנות רפואית יכולה להיות בעקבות טיפול רפואי לקוי במהלך תקופת ההיריון, כמו מעקב היריון שלא כלל את האבחונים הנדרשים או הבדיקות הנדרשות בתקופה זו שנועדו לשמור על בריאותה של האישה ההריונית ובריאותו של העובר. סוג נוסף של תביעות בגין רשלנות רפואית יכולות להיות כאלו, המתייחסות לאבחון לקוי של מחלות שונות, כמו מחלות ממאירות למיניהן או מחלות קשות אחרות. גם איחור באבחון יכול להיחשב כרשלנות רפואית.

ישנן תביעות בגין רשלנות רפואית, המוגשות בעקבות ניתוחים שונים, שאינם בוצעו כהלכה. אלה יכולים להיות ניתוחים פלסטיים וניתוחים מורכבים מסוגים שונים. תביעות יכולות להיות גם בגין אי קבלת הסכמתו המודעת של המטופל לצורך ביצוע ההליך הרפואי, כפי שנדרש לקבל בטרם הטיפול עצמו. במידה והרופא לא קיבל את הסכמתו של המטופל, הרי שזוהי רשלנות מצידו. פענוח לא מקצועי ורשלני של בדיקות, כמו צילומי רנטגן, MRI, CT וכדומה נחשב גם הוא כרשלנות, שעשויה לגרום לנזקים רפואיים קשים מאד. וכמובן, סוג אחרון של תביעות, הן אלו שעוסקות במעקב הרפואי שניתן בין אם לאחר הטיפול או במהלכו, מעקב שהיה רשלני ולא מקצועי, ומשום כך גרם לנזקים.

תביעת רשלנות רפואית

ייעוץ של עורך דין מומחה בתחום

הגשת תביעת רשלנות רפואית דורשת מיומנות גבוהה מאד וחשיבה נכונה. ההתנהלות הקשורה בהגשה מסוג זה נעשית אל מול עורכי דין מיומנים, המתמחים בתחום הרשלנות הרפואית ומייצגים את המטופל שנפגע אל מול המערכות השונות. אם נפגעתם ונגרמו לכם נזקים, מומלץ לכם להיוועץ בעורך דין, העוסק בתחום זה ומייצג את לקוחותיו, שנפגעו כתוצאה מרשלנות רפואית. זהו הפתרון הנכון ביותר על מנת לנהל את התביעה באופן מקצועי ויעיל ולקבל את הפיצוי המגיע לתובע בגין הנזק שנגרם לו.

ישנם לא מעט עורכי דין, העוסקים בתחום זה. כדי לבחור את עורך הדין המתאים, חשוב להתייחס למספר פרמטרים שונים. ראשית, יש לוודא כי אכן מתמחה בתחום זה ולא בתחומים אחרים. תחום הרשלנות הרפואית הינו תחום מורכב, הדורש ידע מקצועי רחב מאד והכרות עם הפסיקות השונות שנתנו בתביעות קודמות. חשוב גם לוודא שלעורך הדין ניסיון בתחום וכי פעל אל מול לקוחות קודמים על מנת לתבוע את הפיצויים המגיעים להם בגין הרשלנות הרפואית. נקודה נוספת וחשובה, היא אפשרות לקבלת המלצות מלקוחות קודמים, שעבדו מולו. אם אינכם מכירים את עורך הדין, בקשו לשמוע חוות דעת ושאלו לגבי מידת שביעות הרצון מהשירות שניתן על ידו.

דוגמאות לתביעות בגין רשלנות רפואית

תביעות בגין רשלנות רפואית מוגשות מדי יום במדינת ישראל ונחשבות נפוצות מאד. רבות מהן הן בעקבות רשלנות בלידה או בהריון, אחרות בגין רשלנות שבוצעה במהלך הניתוח עצמו ונוספות קשורות לתחום רפואת השיניים. תביעות אלו יכולות להיות בגין נזקים מסוגים שונים שנגרמו למטופל כתוצאה מרשלנות זו, כשבדרך כלל מדובר בנזקים קשים או נזקים בלתי הפיכים.

סיכום

על מנת להעריך את סכויי התביעה ולבחון האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית ואפשרות של תביעת רשלנות רפואית, יש להיעזר בעורך דין, המתמחה בתחום, לצורך קבלת ייעוץ וייצוג מקצועי. אם נפגעתם, פנו עוד היום לעזרתו של עורך הדין כדי שיוכל לקדם את התנהלות התביעה באופן מתאים אל מול המערכת המשפטית, הרפואית או חברות הביטוח.

[ois skin="skin2"]

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.