רפואת שיניים

רשלנות רפואית שינייםרשלנות רפואית בטיפולי שיניים

אין אדם שאינו נזקק במהלך חייו לטיפולי שיניים, בין אם למטרת ניקוי ועד להשתלות כירורגיות מסובכות. אולם רבים אינם מודעים לעובדה, שאם שיניהם לא טופלו כראוי וכתוצאה מכך נגרם להן נזק, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד המטפל, גם כשמדובר בטיפולים פשוטים כגון סתימת חורים בשיניים. במקרים רבים המטופל כלל אינו מודע לכך שהבעיות שמהן הוא סובל מקורן בטיפול שיניים רשלני, ובמקרים אחרים אינו משוכנע, אך עורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית יכול לסייע ולכוון אתכם לבדיקות הנחוצות, ולהמצאת המסמכים שיוכיחו כי אכן התרחשה רשלנות.

תביעות רשלנות רפואית שיניים

בכל תביעה של רשלנות רפואית שיניים נדרשת הוכחה באם מדובר בתאונה, או ברשלנות. האחרונה המתקיימת כאשר רופא השיניים לא מילא אחר חובת הזהירות הנדרשת כלפי מטופליו, וכתוצאה מכך נגרם נזק למטופל אשר התביעה הוכיחה קשר סיבתי ישיר בינו ובין אי מיליו חובת הזהירות. הוכחת הרשלנות הרפואית דורשת בדיקה, האם פעולותיו של הרופא היו בגדר הסביר והתאימו למקרה המדובר, ובדיקה זו מתבצעת עלי ידי חקירת הרופא וקבלת חוות דעת נוספות של מומחים מטעם התביעה, ולעיתים מטעם בית הדין.  תביעות רשלנות רפואית שיניים מזכות את התובע בפיצויים בגין נזק פיזי ונפשי אשר הוכח כי נגרמו לו. יש לדעת כי קיימים מקרים רבים ושונים לתביעות של רשלנות רפואית שיניים, וביניהם:

  • כישורים לקויים: כאשר רופאי שיניים מבצעים פעולות שאינן בתחום התמחותם, ואין להם תעודת הסמכה לאבחן ולעסוק בטיפולים אלו או את הניסיון הנדרש, וכתוצאה מכך נגרם למטופלים נזק כבד.
  • בחירת שיטת טיפול מוטעית אשר אינה מתאימה למטופל וגורמת לו נזקים.
  • תביעה עקב טיפול שיניים רשלני שלא במידת הסביר, העשוי לנבוע מסיבות שונות כדוגמת מחסור בציוד מתאים או בכוח אדם.
  • תגובה אלרגית לתרופות ולחומרי הרדמה אשר רופא השיניים לא בירר ותשאל את המטופל לגבי אפשרות קיומה.
  • רופא השיניים נדרש לספק למטופל הסבר מלא על אופי הטיפול ותוצאותיו. חוסר העברת מידע זה נחשב כרשלנות רפואית שמקורה בהסכמה שלא מדעת.
  • רשלנות רפואית מוכרת גם במקרה שהמטופל דורש טיפול שונה מהמוצע לו והמסכן את בריאותו, אך רופא השיניים מסכים לכך.

להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום

החוק במדינת ישראל קובע שכל אדם במדינה זכאי לקבלת טיפולי שיניים מקצועיים ואיכותיים. אם חוויתם טיפול שיניים כושל, אשר קיים חשד סביר שמקורו ברשלנות רפואית, מומלץ לגשת לעורך דין המתמחה בתביעות מסוג זה על מנת לבדוק אם  קיימת עילה לתביעה. כך תשמרו על זכותכם הבסיסית לטיפול שיניים טוב ולפיצוי הולם במקרה של רשלנות. פיצויים מסוג זה כוללים אובדן ימי עבודה, ירידה ביכולות הפיזיות של התובע, נזקים אסטטיים, נכויות, כיסוי טיפולי שיקום, סבל ועוגמת נפש שנגרמו לתובע. יש לציין כי עורך דין מומחה, מקצועי ומיומן, עושה את ההבדל בין תביעה כושלת למצליחה, לכן אל תהססו לבחור עורך דין טוב ומומלץ על מנת להעלות את סיכויי זכייתכם.

דוגמא לרשלנות רפואית שיניים

דוגמא לשיקול דעת לקוי של רופא שיניים, אשר הוכר כרשלנות רפואית, היא מקרה בו המטופל נדרש להתקנת גשר בשיניו. המטופל סבל מדלקות שיניים קשות בפיו וסירב לטפל בהן, אך במקום להתנגד לביצוע התקנת הגשר המשיך רופא השיניים בטיפול על פי בקשת המטופל , דבר שגרם בהמשך נזק רב למטופל. רופא השיניים פעל באופן בלתי סביר ולכן הואשם ברשלנות רפואית, ונדרש לפיצוי כספי הולם לתובע.

למנוע מצבים של רשלנות רפואית בטיפול שיניים

על מנת להימנע ממצבים של רשלנות רפואית שיניים, העלולים לגרום לנזק פיזי ונפשי רב למטופל, חשוב לבחור ברופא שיניים מוכר ומומלץ המתמחה בבעיית השיניים הספציפית שלכם, ולדרוש ממנו הסבר מקיף על מהות הטיפול ותוצאותיו. במקרה של טיפולים מסובכים כדאי לשקול חוות דעת נוספת לפני תחילת הטיפול.

[ois skin="skin2"]

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.