קיצור קיבה

רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה

בעיית ההשמנה לא תמיד נפתרת באמצעות דיאטה רגילה ופשוטה וישנם אנשים אשר מצבם הולך ומחמיר בשל עודף השומן יוצר לחץ על הלב ועוד בעיות בריאותיות שונות כמו גם מפריע להתנהלות היומיומית וכך באם כל הדיאטות לא עוזרת יש אנשים הבוחרים לעשות ניתוח קיצור קיבה אשר השפעתו הן על המצב הבריאותי והן על הבריאות במצבים מאוד חריגים נעשה ניתוח לקיצור קיבה אשר משפר את המראה באופן ניכר כמו גם את הבריאות.

נגרם לך נזק עקב רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה ? היוועץ עימנו בכעת

הבעיה שרבים אינם מודעים לה היא כי ניתוח קיצור קיבה על אף המשמעות האסתטית שלו כרוך בסיכונים כמו כל ניתוח אחר ולכן באם קיימות אפשרויות אחרות רצוי לנסותן לפני שעושים את הניתוח הזה שכן אמנם הניתוח מאפשר להגיע לתוצאות מהירות בירידה במשקל אך מקרי התביעה הרבים בגין רשלנות בניתוח קיצור קיבה מוכיחים כי לא תמיד הניתוח עובר בהצלחה כפי שחושבים ורוצים.

האם בכל מקרה של ניתוח קיצור קיבה לא מוצלח ייחשב רשלנות רפואית בניתוח ?

בכל ניתוח, יש סיבוכים בלתי צפויים וגם נדירים מאוד כאלה שאף רופא לא יכול לצפות מראש ולכן כל מי שעומד לפני ניתוח שכזה צריך להבין את המשמעות שיש לכך לפני קבלת החלטה שכן במידה ויתברר כי הרופא ביצע את עבודתו באופן סביר כפי שמתבקש ממנו הרי לא ניתן יהיה לומר כי הייתה בהתנהלותו רשלנות רפואית בניתוח.

פסק דין שהוציא בית המשפט המחוזי בעקבות תביעת רשלנות רפואית בניתוח דן בדיוק במקרה שכזה בו אישה אשר שנים רבות סבלה מבעיית השמנה  רצינית וכל הדיאטות שעשתה לא הועילו לה כמו גם עודף המשקל הוביל לבעיות גב חמורות , החליטה לעבור ניתוח לקיצור קיבה בבית החולים אשר הסתיים באופן תקין לכאורה.

רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה

ארבעה ימים אחרי הניתוח החלה האישה להרגיש שלא בטוב בעקבות סיבוכים שקרו כתוצאה מהניתוח היא טופלה אך בכל פעם נוצר סיבוך נוסף אשר הצריכו  ניתוחים מספר ניתוחים וכך תוך שלושה חודשים היא נאלצה להגיע שוב ושוב לבית החולים לשם קבלת טיפולים רפואיים שונים.

במסגרת תביעת רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה טענה האישה כי הצוות הרפואי התרשל בביצוע הניתוח וזאת אור לסיבוכים הרבים שנבעו ממנו אשר גרמו לה סבל פיזי ונפשי רב. טענה נוספת שהעלתה האישה היא כי לא ידעה ולא הוסבר לה על האפשרות כי הניתוח הזה יביא לכדי סיבוכים קשים ומורכבים כל כך.

בית המשפט המחוזי דן בטענות הצדדים והתייחס הן לעניין רשלנות רפואית בניתוח כפי שזו הועלתה והן לעניין ההסכמה של האישה לטיפול לטענתה לא הייתה הסכמה מדעת. בית המשפט במסגרת דיון ארוך בחן את חוות הדעת הרפואיות שהוגשו לו והחליט לדחות את התביעה.

עוד מאמרים רלבנטיים בנושא: אובדן סיכוי החלמה | מדריך תביעות

הסיבה לדחייה הייתה כי עצם העובדה שהיו סיבוכים אינה סיבה לקביעה שזוהי רשלנות רפואית בניתוח אלא הצוות הרפואי ביצע את הניתוח בהתאם לרמת הסבירות המקצועית הנדרשת ממנו ונכון שהיו סיבוכים נדירים אך לא ניתן לצפות אותם מראש כמו גם לא אי אפשר היה למנות כל סיבוך אפשרי בפני המטופלת קודם ביצוע הניתוח.

המבחן שלפיו קובע ופוסק בית המשפט הוא מבחן הסבירות כיצד היה מתנהג האדם הסביר ואיש המקצוע הסביר ואם על פי כל הנתונים והעובדות נראה כי הצוות הרפואי פעל כפי המצופה ממנו הרי למרות התוצאות החמורות של המקרה לא יתקבלו הפיצויים שנדרשו למרות התוצאות החמורות כפי שאירעו במקרה זה ולכן אין לדעת אף פעם כיצד תתקבל ותסתיים תביעת רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה.

[ois skin="skin2"]

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.