הסרת משקפיים בלייזר

רשלנות רפואית בניתוח להסרת משקפיים בלייזררשלנות רפואית בניתוח להסרת משקפיים בלייזר

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, הינו מן הניתוחים הקוסמטיים הנפוצים בקרב הציבור הישראלי. המוניטין אשר מוצמד לניתוח קוסמטי זה, מציג כי מדובר בניתוח פשוט מבחינה רפואית, אשר אינו טומן בחובו סיכונים. אך, האמת העובדתית, מצביעה על כך, כי מדובר בניתוח אשר אינו מתאים לכל אחד, וכי ייתכנו בו סיבוכים, אשר עלולים לגרום לנזקים תמידיים.

בנוסף לכך, השיווק האינטנסיבי, אשר נעשה לניתוחים להסרת משקפים, הוביל לגידול מאסיבי בביקוש לניתוח זה, אשר מתבטא בפתיחת מכונים רבים הטוענים להתמחות בהסרת משקפיים בלייזר. על כן, קיימים מקרים לא מעטים, בהם טיפול בלתי מקצועי של מכון קוסמטי להסרת משקפיים בלייזר, הסתיים בעוגמת נפש למטופלים, ובמקרים קיצוניים, אף בעיוורון.

מידע נוסף: תביעת רשלנות בניתוחים: הגדלת חזה | ניתוחי אף | קיצור קיבה

סוגי התביעות המוגשות

השתחררות מכבלי המשקפיים, אומנם משפרת את אורח חייהם של מבצעי הניתוח, אך בסופו של דבר, ניתוח להסרת משקפיים הינו ניתוח אלקטיבי, משמע ניתוח אשר אינו נעשה בשל הכרח רפואי. על כן, הגורמים הרפואיים המבצעים את ההליך רפואי, מחויבים לנהוג על פי אמות מידה קפדניות, אשר סטייה מהם, תחשב כעילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח:

  • מטופל שאינו כשיר לביצוע הניתוח – ניתוח לייזר להסרת משקפיים, אינו מייעוד לכלל אוכלוסיית בעלי המשקפיים. מטופלים אשר חולים בסוכרת, קטרקט וגלוקומה אינם רשאים לבצע ניתוח מסוג זה, בשל הסיכון הרב הכרוך בכך. על כן, גורם רפואי, אשר יבצע את הניתוח, ללא בדיקת התאמת מצבו הרפואי של המטופל, יואשם בהתנהגות רשלנית.
  • רשלנות רפואית במהלך ביצוע הניתוח – כל פעולה מצידו של הגורם הרפואי, אשר איננה עומד בקנה אחד, אל מול אמות המידה של הרופא הסביר, תחשב כעילה המצדיקה תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח.
  • הסכמה מדעת – מכיוון שמדובר בניתוח קוסמטי, חלה על הגורם הרפואי אחריות הצגת הסיכונים הכרוכים, מעבר לניתוח רפואי סטנדרטי. על המטופל לקבל את כלל המידע הרלוונטי להליך הרפואי אותו הוא צפוי לעבור, בכדי שהחלטתו תהיה שקולה ונבונה.

ייעוץ על ידי עורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית

כאמור, ניתוח להסרת משקפיים בלייזר טומן בחובו סיכונים, אשר עלולים לפגום באיכות ריאתו של המטופל, ובמקרים קיצוניים להוביל אף לעיוורון. כמו כן, הגשת כתב תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח קוסמטי, הינה הליך משפטי סבוך, אשר מטיל את חובת ההוכחה על התובע. לכן, על התובע לפנות לעורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, אשר יעניק למטופל, את כלל המידע הרפואי והמשפטי הנחוץ, בכדי להגיש כתב תביעה בעל הסיכויים המרביים לזכייה במשפט, ולהעמדה לדין של הגורם הרפואי הרשלני.

שתפו והתייעצו בנו בפורום

דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח להסרת משקפיים בלייזר

רשלנות רפואית בניתוח להסרת משקפיים, עלולה להוביל לנזק בלתי הפיך למטופל. לדוגמא, מטופל אשר ביצע ניתוח להסרת משקפיים, ובשל התנהלות רפואית רשלנית מצד הגורם המנתח, מיד לאחר סיום הניתוח החל דימום בעינו השמאלית. דימום זה הוביל בסופו של דבר, לעיוורון בעינו השמאלית של המטופל. בית המשפט פסק, כי "הרופא הסביר" היה מונע את היווצרות הדימום במהלך הניתוח, על כן הגורם הרפואי אשם בביצוע רשלנות רפואית. בשל כך, בית המשפט פסק לטובת התובע והעניק לו פסק פיצויים בסך חצי מיליון שקלים לתובע.

לסיכום

אומנם מרבית הניתוחים להסרת משקפיים בלייזר, עוברים ללא כל תופעות לוואי, או גרימת נזק בלתי הפיך. אך, ישנם מקרים בהם הגורם הרפואי, מתנהל באופן רשלני כלפי המטופל, ובכך גורם לו נזק גופני ונפשי, אשר עלול להשפיע על המשך חייו. במקרים מן אלו, יש לפנות לעורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית, אשר יעניק למטופל הנפגע, ייעוץ משפט איכותי, וידאג למצות את הדין עם הגורם הרפואי הרשלני.

[ois skin="skin2"]

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.