ניתוחי אף

רשלנות רפואית בניתוח אףרשלנות רפואית בניתוח אף

ניתוח כירורגי קוסמטי לשינוי עיצבו של האף, הינו מן הנפוצים בתחום הכירורגיה הפלסטית. למעשה ככל שהזמן חולף, יורד הגיל הממוצע למבצעי ניתוח זה באופן דרסטי. חשיבותו של האף מבחינה אסטטית, נובעת בשל הימצאותו במיקום מרכזי בפניו של האדם, על כן, אף בולט או חסר פרופורציה למבנה הפנים, גורר תחושה של חוסר ביטחון, הערכה עצמית נמוכה, וקושי בניהול חיי חברה תקינים. על כן, אלו אשר מביטים במראה, ואינם מסופקים בתצורת אפם בוחרים לפנות למנתח פלסטי. כך, נעשים עשרות אלפי ניתוחי אף בשנה, אך התוצאה המוגמרת, אינה מושלמת בכולם. יחד עם זאת יש להבדיל בין חוסר סיפוק מן התוצאה הפלסטית, לבין גרימת נזק גופני או אסטטי, אשר מהווה עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח אף.

עברת ניתוח אף ? סובל מכאבים, קשיים בדיבור, אלרגיות, מחיצה עקומה, בעיות אסתטיות, או כל בעיה אחרת ? 

צור כעת קשר עם  עורכי דין מקצועיים מצוות האתר לשם בחינת מלוא הזכויות המגיעות לך במידה ומדובר בנזקים שמקורם בהתרשלות – מלאו את טופס יצירת הקשר.

סוגי התביעות המוגשות

כאמור, לא כל ניתוח פלסטי, אשר התוצאה הינה אופטימאלית מבחינתנו, מהווה עילה מוצקה לתביעה בגין רשלנות רפואית. על כן, יש להציג את הסיבות העיקריות לתביעות המוגשות עקב רשלנות רפואית בניתוחי אף:

  • אי הסכמה מדעת – כאשר הניתוח הינו ניתוח אלקטיבי, משמע ניתוח אשר מבוצע בשל בחירת המטופל לצרכים קוסמטיים ואסטטיים, ולא בשל הכרח רפואי לשיפור בריאותו, חלה על גורם המטפל, חובת הצגת כלל הסיכונים בפני המטופל. אין זה משנה, אם מודבר בסיכונים, אשר סיכוי התרחשותם הינו קלוש או סביר, בכדי שהמטופל יוכל לקבל החלטה מושכלת, עליו לדעת את כלל הפריטים. אי גילוי פרטים, או מתן מידע חלקי יחשב כעילה לתביעה בגין רשלנות רפואית.
  • קשיי נשימה בלתי סבירים – האף הינו שותף פעיל בתהליך הנשימה, כחלק ממערכת הנשימה. על כן, נזק אשר נגרם לסינוסים או לרקמות האף, עלול להוביל לקשיי נשימה חומרים. לכן, טיפול רפואי רשלני, עלול לגרום למטופל נזק גופני חמור.
  • נזק אסטטי בלתי סביר – רוב המנתחים הפלסטיים מבטיחים למטופליהם, כי לאחר הטיפול לא יישאר זכר לכך שבוצע ניתוח כירורגי באפם. אך בפועל, במקרים מסוימים ישנם תופעות לוואי בעקבות הניתוח הפלסטי, כאף עקום, צלקות מחרידות, ועוד. יחד עם זאת, תוצאה אסטטית אשר אינה מספקת את המטופל, אינה מובילה באופן אוטומטי לעילה לתביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח אף, על כן מומלץ להיוועץ עם עורך דין המומחה בתחום זה.

ייעוץ על ידי עורך דין בתחום

עורך דין מקצועי, בעל ניסיון של שנים רבות בתחום הרשלנות הרפואית ברפואה הפלסטית – קוסמטית יעניק לתובע את כלל המידע הדרוש, לגבי הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח אף. בשל מורכבותם של תביעות אלה בעולם הפלסטי, ישנה חשיבות מהותית, לאופן הצגת המקרה, ולקבלת חוות דעת מרופא המומחה בתחום הרלוונטי. עורך דין מומחה, יבטיח כי במקרה וישנה עילה לכתב תביעה, יקבל המטופל את סכום הפיצויים, אשר מגיע לו על פי חוק.

דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח אף

מטופלת אשר אפה אינו תאם את השקפתה האסטטית, פנתה למרפאה לניתוחים פלסטיים בכדי לעצב אותו לראות עיניה. לצערה לאחר שלושה ניתוחים שונים באפה, נותר מצבו כשהיה, בתוספת הסבל והכאבים, אשר נאלצה לחוות עקב הניתוחים הרבים. התובעת טענה כי לא הוסבר לה על הסיכונים הכרוכים בניתוח האף, וכמו כן לרשלנות בביצוע הניתוח, כיוון שלאחר שלושה ניתוחים, מצבה לא השתפר במאומה. בית המשפט פסק לטובתה, וציין מקרה זה מהווה רשלנות רפואית, בשל אי הסכמה מדעת, ורשלנות בביצוע הניתוח.

לסיכום

זכותו של כל אדם, לשנות את עיצבו של אפו, על פי ראות עיניו, ולשם כך לפנות לפתרון כירורגי – פלסטי. יחד עם זאת חלה חובה על הרופא הפלסטי, להציג בפני המטופל את כלל המידע הדרוש בכדי לקבל החלטה מושכלת, ולא להציג את ניתוח האף, כחף מסכנות. בכל מקרה בו ישנו חשש לטיפול רשלני בניתוח האף, יש לפנות לעורך דין מקצועי, אשר יוכל להעריך את פוטנציאל התביעה, ולהעניק לתובע את הידע המשפטי הדרוש, בכדי ליישם תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח אף.

[ois skin="skin2"]

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.