רשלנות רפואית עורכי דין

אם אתם חושבים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, עליכם לפנות אל עורך דין, המתמחה בתחום זה, שיחד אתכם יפעל על מנת לממש את זכויותיכם, המגיעות לכם במקרים מסוג זה. עורכי דין, העוסקים בתחום, מייצגים את התובעים אל מול המערכת המשפטית ומוכיחים כי אכן קיים קשר שבין הנזק שנגרם לבין הטיפול שניתן. רק אז, לאחר שהוכח קשר סיבתי זה, ניתן לקבוע כי אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית וכי התובע זכאי למימוש זכויותיו, הרלוונטיות במקרה של רשלנות רפואית, ולקבלת הפיצויים המגיעים לו.

יש לכם ספק בנוגע למקרה רשלני ? התקשרו אלינו או שלחו אלינו פרטים בטופס ייעוץ אישי

רשלנות רפאית עורכי דין – סוגי התביעות המוגשות

במקרים של רשלנות רפואית, עורכי דין נדרשים להוכיח, כאמור, את הקשר הסיבתי שבין הטיפול המרושל שניתן לנזק שנגרם. קיימים סוגים שונים של תביעות בגין רשלנות רפואית, המוגשים על ידי עורכי דין אלה, המייצגים את התובעים אל מול המערכת המשפטית ואל מול הנתבעים – המערכת הרפואית עצמה.

רשלנות רפואית עורכי דין

אחד הסוגים הנפוצים ביותר בתחום זה, הן התביעות המוגשות בגין אבחון לקוי של מחלה כלשהי או בעיה רפואית, שלא התגלתה בזמן. אבחון לקוי מסוג זה יכול להיות מחוסר תשומת לב, חוסר מקצועיות, חוסר ידע וסיבות נוספות. כך או כך, מדובר ברשלנות רפואית, שכן האבחון הלקוי גרם לנזק רפואי ואלמלא היה מבוצע כהלכה, הרי שהנזק לא היה נגרם מלכתחילה. הוכחת הרשלנות, גם אם נדמה שפשוטה, מורכבת מאד שכן מדובר בתחום עמום ולא חד משמעי. במקרה זה של אבחון לקוי, למשל, יש להוכיח כי כתוצאה מהאבחון הלקוי נגרם הנזק. לשם כך יש להתבסס על מידע רפואי רב מאד וכן על פסיקות ותביעות נוספות בתחום זה.

תביעות אחרות שכיחות גם כן, בתחום זה, הן אלו הקשורות לרשלנות רפואית בניתוחים. אלה יכולים להיות ניתוחים כמו ניתוחי לב, ריאות, ניתוחים פלסטיים שונים, ניתוח קיסרי ועוד. במקרים אלה מדובר בניתוחים שנכשלו כתוצאה מטיפול שאיננו הולם, שניתן ובוצע על ידי הרופא המנתח עצמו או על ידי הצוות הרפואי.

רשלנות רפואית עורכי דין – ייעוץ של עורך דין מומחה בתחום

במקרים של רשלנות רפואית, עורכי דין הם הכתובת היחידה אליה ניתן לפנות כדי לנהל את התביעה ולקבל את הפיצויים המגיעים, במידה ואכן הוכח שמדובר במצב של רשלנות. חשוב לפנות אל עורך דין מומחה בתחום מוקדם ככל האפשר ומולו לנהל את ההתנהלות אם מול המערכת המשפטית, חברות הביטוח השונות וכל הגורמים הרלוונטיים הנוספים. מדי שנה ישנן תביעות רבות בארץ בתחום זה, שפעמים רבות, בזכות עורכי דין מקצועיים, המנהלים אותן כהלכה, זוכה התובע בפנייה זו ומקבל את הפיצוי המגיע לו.

דוגמאות לתביעות בגין רשלנות רפואית

תביעות בגין רשלנות רפואית יכולות להיות תביעות בתחום רפואת השיניים, למשל, בשל טיפול רשלני שבוצע (בין אם ניתוח שיניים כלשהו, טיפול של יישור שיניים או כל טיפול אחר, וגם אם הוא פשוט מאד). תביעות נוספות בתחום זה יכולות להיות של מטופל שנותח, אך במהלך הניתוח נותר גוף זר בגופו בשל ביצוע כושל של הטיפול. במקרה זה הרי שמדובר ברשלנות רפואית וניתן להגיש תביעה כנגד הצוות הטיפולי או הרופא המנתח.

דוגמא נוספת לתביעה בגין רשלנות רפואית, היא במקרה של חוסר קבלת הסכמתו של המטופל לביצוע ניתוח או טיפול מסוים ובכל זאת מתן הטיפול וגרימת נזק למטופל. ישנם מקרים בהם אמנם לא נגרם נזק, אך העובדה שהרופא לא קיבל את הסכמתו של המטופל, הרי היא מוגדרת כטיפול שאיננו הולם, ולכן נקבע שמדובר ברשלנות רפואית.

סיכום

עורכי דין יכולים לסייע לכל אחד במקרים של רשלנות רפואית אל מול המערכות השונות. אלה, המתמחים בתחום של רשלנות מסוג זה, מייצגים את התובעים ומוכיחים את הקשר שבין הנזק שנגרם לתובע לבין הטיפול שניתן לו. פנייה אליהם תאפשר לגבש את כתב התביעה המתאים ולנהל את המערכה באופן הנכון ביותר.

[ois skin="skin2"]

 

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.