ניתוח לאחר מוות

ניתוח לאחר המוות לביסוס תביעות

ישנם מקרים מצערים מאוד, בהם רשלנות רפואית גרמה למוות בקרב חולים ומטופלים. אומנם מדובר על מקרים מעטים יחסית, אך הם כמובן דורשים התייחסות מיוחדת. במקרים אלה, תביעות רשלנות רפואית הן הכרח המציאות. אדם יכול להיכנס להליך ניתוחי כלשהו, או טיפול רפואי ממנו הוא אמור להחלים, אך ישנם גם מקרים המסתיימים בטרגדיות איומות.

על מנת לוודא באם אכן נעשתה רשלנות, יש לבצע ניתוח שלאחר המוות שיקבע את נסיבות מותו האמיתיות של החולה. בכול מקרה של רשלנות כלשהי מצד הצוות הרפואי המטפל, יכולים בני משפחתו של הנפטר לפנות לעורך דין העוסק בתחום, ובמקרים בהם יתגלה כי אכן זהו המקרה, הם יהיו זכאים לפיצוי כספי בגין העוולה שנעשתה. כאשר מדובר על תביעות רשל"פ יהיו חייבים להוכיח התובעים קשר נסיבתי מוצק בין הרשלנות הרפואית לבין המוות של המטופל.

סוגי תביעות רשלנות רפואית לאחר המוות

לא פעם יוצא לנו להתוודע באמצעות אמצעי המדיה השונים על מקרים של גרימת מוות  ברשלנות רפואית. אחד המקרים הידועים ביותר הוא מקרה מותו של הזמר האמריקאי מייקל ג'קסון אשר נפטר בטרם עת בשל רשלנות רפואית מצד רופאו האישי. כמו כן, ישנם מקרים בהם נשים נפטרות במהלך ניתוח לידה קיסרית, טיפולי שיניים בהם אנשים נפטרו במהלך ההרדמה, מטופלים אשר מסיימים את חייהם לאחר ניתוח לקיצור קיבה – ניתוח פופולארי למדיי בשנים האחרונות. בכול המקרים המצערים הללו תביעות רשלנות רפואית הינן הכרח המציאות, שכן לעיתים מדובר על ניתוחים שגרתיים למדיי, שאינם אמורים לטמון בחובם סכנות מיוחדות, ולעיתים מדובר על נפטרים צעירים מאוד שהיו בריאים עד אותה העת.

ניתוח לאחר מוות לביסוס רשלנות רפואית

ייעוץ משפטי בגין תביעת רשלנות רפואית

כאשר ישנו חשש סביר לרשלנות רפואית, יש לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין אשר יעניק לכם את הייעוץ והשירות המתבקשים. תביעות רשלנות רפואית אינן חייבות להיות מופנות אך ורק כנגד הרופאים אלא גם כנגד שאר אנשי הצוות הרפואי, ולכן יש לבדוק את השתלשלות העניינים ליסודה ולעיתים יש לדאוג לנתיחת הגופה במכון המשפטי. תוצאות הנתיחה יינתנו כמובן על ידי רופא פתולוג.

דוגמאות לניתוחים לאחר המוות

ניתוחי לב נחשבים לאחד מסוגי הניתוחים המסובכים ביותר, ולעיתים הם מסתיימים במוות ללא שום סיבה מוצדקת. ניתוחי השתלות איברים, ניתוחים קיסריים ולידות רגילות, שהסתיימו במוות או של האם או של העובר, טיפולי שיניים שהסתיימו במוות עקב רשלנות רפואית של הרופא (לדוגמא בשל חומרי הרדמה לא מתאימים אשר ניתנו למטופל ואי בדיקת רגישותו לחומרים אלה), מקרי מוות כתוצאה מרשלנות רופא מרדים ומקרי מוות אשר נגרמו בשל מתן תרופות שאינן מתאימות לחולה. תביעות רשלנות רפואית מתבקשות גם כאשר התבצע על ידי הגורם הרפואי אבחון שגוי שהביא למותו של החולה הזנחה באופן הטיפול ועוד. ניתוח לאחר המוות במקרים הנ"ל וגם במקרים אחרים הוא חשוב מאין כמותו, זאת על מנת לסייע לבית המשפט לקבוע האם מקרה המוות נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית או שמא מסיבה אחרת. מי רשאי לבקש נתיחה לאחר המוות? בני המשפחה של המנוח, גורמים רפואיים, גורמים משטרתיים והיועץ המשפטי לממשלה.

לסיכום

לא קל לקרובי המשפחה של המנוח להסכים לנתיחת גופתו לאחר המוות, וישנם אף אנשים אשר מטעמי דת נמנעים לעשות זאת. אך בכול עת בה ישנו חשש סביר לרשלנות רפואית מצד הצוות הרפואי המטפל, ועל מנת שתזכו ולו למעט שקט נפשי לאחר מות יקירכם בטרם עת, מומלץ לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית על מנת לעלות על חקר האמת. במקרים בהם אכן תתגלה רשלנות רפואית, יפוצו בני המשפחה כספית.

[ois skin="skin2"]

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.

כתיבת תגובה