עו"ד רשלנות רפואית

עו"ד רשלנות רפואית עוסק במגוון של תיקים בתחום זה ושומע מדי יום סיפורים שונים, אודות טיפולים לקויים שניתנו על ידי צוות רפואי, טיפולים בעלי השלכות קשות במיוחד. במדינת ישראל ובעולם כולו ישנם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית, שבמרכזם מטופלים, שחוו סבל, בין אם פיזי או רגשי, שמקורו ברשלנות. את הסבל הזה היה ניתן למנוע ולעיתים למזער. ומכיוון שלא קרה כך, הרי שמדובר ברשלנות ובטיפול שאיננו הולם, המצריך תביעה אל מול הגורמים הרלוונטיים ובעזרתו של עו"ד רשלנות רפואית.

רוצה כבר עתה לקבל ייעוץ ? הקלק כאן

סוגי התביעות המוגשות

תחום הרפואה כולל, במסגרתו, סיכונים רבים. הרופאים אנושיים ויכולים, וכמו כל אחד אחר, לטעות, אולם, טעות כזו יכולה לעלות ביוקר ולגרום לנזק כבד מאד, ולעיתים גם למוות. מדובר בנזקים ארוכי טווח, שיכולים להמשך חיים שלמים. עו"ד רשלנות רפואית מטפל במקרים מסוג זה, בהם בוצע טיפול באופן שאיננו תקין.

  • רשלנות זו יכולה להיות כבר בשלב ההתחלתי ביותר, הכולל בדיקות מקדימות, פענוח תוצאות הבדיקה או אפילו שימוש בציוד פגום במהלך בדיקה זו.
  • הרשלנות הרפואית מהסוג האחר יכולה להיות בשלב הטיפול עצמו. כמו, למשל, ביצוע ניתוח שאיננו נדרש ונחשב מיותר, מתן תרופות שאינן נכונות למטופל, החלטה שגויה במהלך הניתוח וכדומה.
  • סוג שלישי הוא זה המתייחס להתנהלות שלאחר הניתוח או הטיפול. כמו, למשל, ביקורת לאחר הניתוח, שנחשבת הכרחית במיוחד על מנת להבטיח את בריאותו של המנותח והצלחתו של הניתוח, או הערכת התוצאות עצמן.

עו"ד רשלנות רפואית

תביעות בגין רשלנות רפואית, המועברות לטיפולו של עו"ד מומחה בתחום יכולות להיות מסוגים שונים. הסיבה מלכתחילה לטיפול הרשלני יכולה לנבוע גם היא מסיבות שונות. הערכת מצב שאיננה נכונה, היא השכיחה בדרך כלל. גם מקרים של תשישות רבה ועייפות מצידו של הרופא המטפל או הצוות הרפואי הכולל. לעיתים ישנן תביעות בתחום זה המוכיחות כי מדובר ברשלנות רפואית בכוונת זדון, אולם אלה נחשבים מקרים קיצוניים במיוחד ונדירים מאד. גם טעות אנוש, יכולה להיות סיבה לטיפול שאיננו הולם ולגרימת נזק, בעקבותיו. כך או כך, חשוב לבחון את הסיבות השונות, את התוצאות ואת אופן הטיפול, כפי שבוצע.

ייעוץ של עורך דין מומחה בתחום

במידה ונפגעתם במהלך טיפול ואתם חוששים כי אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית, עליכם לפנות אל עו"ד רשלנות רפואית. עו"ד זה אוסף את כל המסמכים הרלוונטיים, המעידים על מצבו הבריאותי של התובע, ונדרש להוכיח את הקשר הסיבתי שבין הנזק שנגרם לטיפול שבוצע. ייעוץ של עורך דין בתחום זה והתנהלות מולו לאורך כל הדרך היא הפתרון הנכון והטוב ביותר.

לפני בחירתו של עו"ד הדין הרלוונטי מומלץ לקבל חוות דעת מלקוחות אחרים וכמובן גם להיפגש איתו פנים מול פנים. תביעות בתחום זה יכולות להיות מורכבות מאד וממושכות מאד. ולכן, חשוב לבחור בעו"ד מתאים, בעל היכולת הנדרשת לביצוע ייצוג מסוג זה. חשוב לוודא שמדובר בעו"ד בעל ההתמחות המתאימה (כלומר, מתמחה ברשלנות רפואית ולא עוסק בתחום משפטי אחר). רק כך, ניתן להבטיח כי טיפולו בנושא זה יהיה המקצועי ביותר.

דוגמאות לתביעות בגין רשלנות רפואית

תיקים בתחום הרשלנות הרפואית יכולים להיות רבים ומגוונים ולעסוק במגוון של תביעות שונות. אלו יכולות להיות תביעות אל מול הרופא המטפל עצמו או אל מול המערכת הרפואית כולה. ישנם מקרים שמדובר בתביעות הקשורות לטיפולים רפואיים שגרתיים ופשוטים יחסית, בעוד שאחרות יכולות להיות בגין טיפולים מורכבים ומסובכים מאד.

סיכום

פנייה אל עו"ד רשלנות רפואית בהקדם האפשרי חשובה במיוחד. בעזרתו ניתן לממש את הזכויות המגיעות למטופל ולהוכיח כי אכן בוצעה הרשלנות. חשוב לוודא כי זהו עו"ד מקצועי ובעל ניסיון בתחום על מנת שייצג אתכם אל מול המערכות השונות באופן הנכון ביותר.

[ois skin="skin2"]

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.