רשלנות רפואית »

25 בדצמבר 2013 – 14:52 |

יש מחלות שמהלכן ידוע ואף סופן ידוע. הרופאים באמצעות טיפולים הולמים דוחים את רוע הגזירה ומעכבים את התקדמות המחלה. נשאלת השאלה האם במקרה שרופאים השתהו במתן טיפול למחלה שנתגלתה לפניהם וגרמו בכך לזירוז החמרתה התרשלו?

קרא עוד »
רשלנות באבחון

איחור באבחון מחלה, או אבחון שגוי, עשויה פעמים רבות להקים לנפגע עילת תביעה. בחלק זה של האתר תוכלו לקרוא על מקרים בנושא.

רשלנות בניתוח

עברתם ניתוח מיותר ? כושל ? בואו לגלות ולקרוא על מקרים דומים אשר יוכלו לסייע לכם בהבנת זכויותיכם.

רשלנות בהריון ולידה

נזקים במהלך ועקב ההריון או לידה הינם שכיחים, אך האם הם תוצאה של רשלנות רפואית בהריון או בלידה ? כאן תוכלו לדעת

הסכמה מדעת

הזכות על גופנו שמורה לנו, ורק לנו. מה קורה כאשר הצוות הרפואי פוגע באוטונומיית הפרט של המטופל ? היכנסו והיווכחו.

רשלנות רפואית

מאמרים, חוקים ופסקי דין מרתקים בתחום של רשלנות רפואית. בכל עת, באפשרותכם, להיכנס לעמוד יצירת קשר או לפורום ולהתייעץ עם עו"ד

רשלנות רפואית » רשלנות רפואית

רשלנות רפואית עורך דין

פורסם על ידי on 18 במאי 2012 – 10:34אין תגובות

במקרים של רשלנות רפואית, עורך דין המתמחה בכך הוא הכתובת הנכונה והמתאימה ביותר על מנת להוכיח רשלנות זו ולקבל את הפיצויים המגיעים לתובע. רשלנות רפואית יכולה להיות מסוגים שונים והיא נחשבת תחום רחב ומורכב מאד, הדורש ידע מקצוע רב. על מנת להוכיח שאכן מדובר ברשלנות רפואית, על עורך הדין להראות כי קיים קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לתובע לבין הטיפול שניתן לו. את זאת הוא עושה במסגרת הגשת תביעה וייצוגו של התובע אל מול המערכות השונות.

סוגי התביעות המוגשות

ישנם סוגים שונים של תביעות רשלנות רפואית. עורך דין, המתמחה בכך, מטפל במקרים רבים מסוגים שונים הנוגעים לתחומי רפואי מגוונים מאד. ובכל זאת, ישנם תחומים ברפואה בהם אחוז התביעות, המוגשות, גבוה יותר בהשוואה לתחומי רפואה אחרים. תביעות בגין רשלנות רפואית שכיחות במיוחד בתחום הניתוחים, בתחום רפואת השיניים ובתחום המיילדות. שלושת תחומים אלה כוללים בדיקות רפואיות שונות, מעקבים והתנהלות רפואית מסוימת, שלעיתים מסתיימת בנזק שנגרם למטופל בשל רשלנות רפואית.

במקרים של רשלנות רפואית, עורך דין, המייצג את התובע, מגיש תביעה לבית המשפט ומייצג את התובע לאורך כל הדרך. התביעות המוגשות בתחום זה יכולות להיות בגין הפעולה הרפואית שבוצעה, או בשל חוסר ביצועה. תביעות אלו מתייחסות פעמים רבות למקרים של מחדלים רפואיים שונים כתוצאה מטעיות באבחון, בטיפול שגוי שניתן למטופל וגם בביצוע בדיקות שונות אינן מתאימות.

רשלנות רפואית עורך דין

ייעוץ של עורך דין מומחה בתחום

במצב של רשלנות רפואית, עורך דין המתמחה בתחום זה הוא הכתובת המתאימה ביותר. אם עברתם טיפול רפואי כלשהו ובעקבותיו נגרם לכם נזק, מומלץ לכם לפנות לקבלת יעוץ או ייצוג של עורך דין מקצועי ומיומן. מכיוון שיש צורך להוכיח כי אכן מדובר ברשלנות רפואית, הוכחה הדורשת ידע מקצוע רב, ישנה חשיבות רבה לפנייה אל עורך דין מתאים, על מנת שיוכל לייצגכם מול המערכת המשפטית והרפואית באופן הנכון ביותר.

כדי לוודא שאכן מדובר בעורך דין מתאים, חשוב לקבל חוות דעת על עורך הדין מלקוחות קודמים, אותם ייצג בתביעות אחרות. מומלץ לוודא שמדובר בעורך דין המתמחה בתחום ולא בתחומי המשפט האחרים. בנוסף, יש לבדוק את ניסיונו של עורך הדין והאם התנסה גם בתביעות הדומות לתביעות שבגינן אתם מעוניינים בשירותיו. בדומה לכל בחירת בעל מקצוע, חשוב לבצע זאת נכון.

דוגמאות לתביעות בגין רשלנות רפואית

דוגמאות לתביעות בגין רשלנות רפואית מתייחסות לכל תחומי הרפואה. תביעות אלו שכיחות בעיקר במקרים של טיפולי חירום שונים, כמו במקרה של ניתוח קיסרי שלא בוצע בזמן ולכן נגרם נזק מוחי לתינוק. גם מקרים בהם לא ניתן טיפול אנטיביוטי מתאים בזמן במקרה של זיהום חמור מאד, מצב שהוביל, בסופו של דבר, לנזק מוחי חמור, הרי שמדובר ברשלנות. בנוסף, גם במקרים של הרדמה מקומית של מנותח הסובל מבעיה רפואית ועל כן נמצא בסיכון גבוה מאד, עשוי להיגרם נזק רב וישנם לא מעט מקרים שאכן כך קרה.

דוגמאות נוספות הן אלו הקשורות לניתוחי שיניים וטיפולי שיניים שלא בוצעו כהלכה, וגרמו לנזק חמור. מדובר במקרים שכיחים מאד ובתחום בו מתבצעים המוני טיפולים מדי יום. ועל כן, הסבירות לרשלנות מסוג זה גבוהה הרבה יותר לעומת תחומי הרפואה האחרים.

סיכום

במקרים של רשלנות רפואית עשוי להיגרם נזק חמור וקשה במיוחד. מדובר במצב לא פשוט, הדורש כוחות נפשיים רבים ועזרה מכל גורם אפשרי. על מנת לעבור את התקופה הקשה הזו, חשוב להיעזר בעורך דין, המתמחה ברשלנות רפואית כדי שיפעל על מנת לקבל את הפיצוי המתאים בגין הנזק שנגרם.

[ois skin="skin2"]

תגיות:

תגיב

הוסף תגובתך או trackback מהאתר שלך. אפשר גם להירשם לתגובות האלה על ידי RSS

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.