רשלנות רפואית בניתוח גב

בעיות בגב נפוצות אצל אנשים רבים שכן זהו אזור רגיש ביותר וכל פעילות חריגה עשויה להוביל לכאבי גב באזורים שונים, שחלקם ניתנים לפתרון מידי באמצעות טיפול תרופתי או תרפי וחלקם מצריכים הליך רפואי של ניתוח כאשר צריך לנסות למצוא את כל הדרכים להימנע מכך במידה וזה אפשרי שכן תוצאותיו של ניתוח בגב לא תמיד מוצלחות והנזק רב על התועלת.

באם המצב הבריאותי אינו מאפשר כל אופציה אחרת מלבד ניתוח הרי כדי להימנע מבעיות בלתי צפויות חשוב לקבל את מירב המידע מהצוות הרפואי המטפל על הסכנות וסיכונים הכרוכים בהליך זה כדי שלא תמצאו את עצמכם מתמודדים מול תביעת רשלנות רפואית בניתוח גב אשר תעמיד אתכם בסיטואציות קשות ביותר.

עורך דין המטפל בתיק של תביעת רשלנות רפואית בניתוח גב חייב לנסות ולאסוף את כל המסמכים והתיעוד הרפואי כך שיהיה לו מסד נתונים רחב ככל האפשר אשר באמצעותו יוכל לבסס את טענותיו באופן שהתביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח תתקבל על ידי בית המשפט והפיצויים יתקבלו בהתאם לדרישה שהוצגה, אחרת התביעה עשויה להידחות בערכאה הראשונה כמו גם בערעור.

כך אירע במקרה של אישה אשר הגיעה לבית החולים בשל כאבי גב תחתון וקיבלה טיפול בסטרואידים לשם מניעת המשך הכאבים ושוחררה לביתה, כחודש אחרי האשפוז האישה עברה בדיקת CT אשר בה אובחנה בעיה של בתעלת השדרה ובמרווחים בין החוליות.

רשלנות רפואית בניתוח גב

האישה הגיעה כעבור חודש לבדיקה נוספת אשר בעקבותיה הומלץ לה על ידי מנהל מחלקת ניתוחי גב בבית החולים לבצע ניתוח גב מורכב הכולל החדרת שתל, הניתוח בוצע ולאחריו מצבה של האישה השתפר והיא הייתה מסוגלת ללכת ללא כל כאבים. עם זאת, לאחר פחות משנה שוב חזרו הכאבים והרופא המנתח קבע כי יתכן והשתל לא נקלט באופן תקין ויש לבצע ניתוח נוסף.

הניתוח השני בגב בוצע אך כעבור כשנתיים חזרו כאבי הגב ובעקבות מספר בדיקות מקיפות כמו גם בעיות בשלפוחית השתן, הוחלט לבצע ניתוח נוסף אשר בו לא הצליחו הרופאים למצוא את הסיבה לחזרתם של כאבי הגב וכעבור שבוע שוחררה המטופלת לביתה.

המטופלת הגישה תביעת רשלנות רפואית בניתוח לבית המשפט המחוזי ובה טענה כי היה הצוות הרפואי התרשל בטיפול שניתן לה ואשר לכך שהיא סובלת מנכות בכף רגלה, עברה מספר צנתורים בשלפוחית השתן ונזקקת לכיסא גלגלים.

השופטים אשר דנו בעניין תביעת רשלנות רפואית בניתוח זו שמעו את טענות הצדדים כפי שאלו הובאו בפניהם ואשר נתמכו בחוות דעת רפואיות וקבעו כי למרות הצוות הרפואי פעל לפי הנהלים הנדרשים ממנו במקרה שכזה וכי לא הייתה כל רשלנות רפואית בניתוח אלא כל טיפול הותאם למצב הרפואי בו הייתה נתונה המטופלת.

השופטים דחו את התביעה וקבעו כי לא זו בלבד שלא תקבל פיצויים אלא עליה לשלם את הוצאות המשפט ושכר טרחת עורך הדין על סך של 100 אלף, כך שלא היה מוצא אחר במקרה זה אלא להגיש ערעור לבית המשפט העליון.

האם נכון להגיש ערעור לבית המשפט העליון?

אין כל דרך לאמוד את סיכויי הגשת הערעור באופן מדויק יש בכל ערעור סיכוי וסיכון עם זאת במידה ועורך הדין מגיע למסקנה כי יש לו דרך חדשה להוכיח את צדקת דרכו בפני בית המשפט הרי יהיה נכון ללכת על מהלך משפטי זה.

במקרה זה הוגש ערעור לבית המשפט העליון אשר בדק הנתונים שהוצגו ולפיהם קבע כי הוא תומך בהכרעת בית המשפט המחוזי, הפחית בהוצאות שנפסקו בערכאה הקודמת ודחה את הערעור.

[ois skin="skin2"]

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.

כתיבת תגובה