רפואה אסתטית

תביעה משפטית בגין רשלנות רפואית ברפואה אסתטיתתביעה משפטית בגין רשלנות רפואית

טיפולים קוסמטיים הפכו בשנים האחרונות לפופולריים ביותר בקרב נשים וגברים כאחד, עם זאת על אף הפרסומים הרבים של מכוני היופי לא מדובר בהליך שאין עמו סיכונים ופעמים רבות הטיפול הקוסמטי נעשה בידי אנשי מקצוע בלתי מיומנים אשר אין להם את הרקע הנחוץ והם גורמים להרבה נזקים ולעתים חמורים ביותר.

לאחרונה, הועלה נושא הפיקוח על הטיפולים הקוסמטיים וזאת משום שישנם רופאי שיניים אשר מבצעים טיפולי בוטוקס וכדומה במטופלים שלהם וזאת אחרי קבלת הכשרה קצרה ולא מתוך התמחות ברפואה פלסטית ובכך הם חושפים את עצמם למצב של תביעה רשלנות רפואית שכן לרוב אין להם את הידע והניסיון המתאימים.

בכדי למנוע מצב בו תצטרכו להגיש תביעה רשלנות רפואית הרי נכון יהיה בטרם קבלת הטיפול לברר ולבדוק כי מדובר במכון המעסיק רק אנשי מקצוע מתחום הפלסטיקה ולהרגיש בנוח לבקש לראות תעודות מקצועיות שכן הבריאות שלכם חשובה ואין להקל ראש בבחירת המכון הקוסמטי משום כל ההשלכות הרבות שיש בכך.

העובדה כי בחרתם ברופא מומחה לכירורגיה פלסטית אינה מבטיחה כי הטיפול אותו תקבלו יהיה ללא כל דופי שכן מקצועיות הרופא אינה באה תמיד לידי ביטוי בפועל בטיפול הרפואי הניתן ולכן חובה להיות ערניים בכל שלב של הטיפול שכן ניתוח קוסמטי שלא מצליח עשוי לגרום לעוגמת נפש רבה שכן כל מטרתו היא להיטיב עם המטופל ולא לגרום לו להגיש תביעה רשלנות רפואית.

כך אירע במקרה של בחורה אשר פנתה לעשות ניתוח הגדלת חזה אצל רופא מומחה בכירורגיה פלסטית כדי לשפר את המראה האסתטי שלה, הרופא המטפל מומחה בכירורגיה פלסטית ביצע את ניתוח הגדלת השדיים ולאחר ביצועו היה צורך לבצע ניתוח מתקן שבוצע אך כעבור שנתיים פנתה שוב האישה לרופא משום שלא הייתה מרוצה מגודל השדיים וביקשה תוספת של סיליקון.

הגדלת החזה נעשתה כפי שביקשה המטופלת אך גם אחריו היה צורך בניתוח רביעי במספר שהינו ניתוח מתקן. הבעיה החלה בשלב הזה שכן לאחר הניתוח האחרון השדיים היו לטענת האישה לא סימטריים ומצולקים לגמרי מה שהביא למצב בו היה צורך לבצע ניתוח חמישי נוסף.

כנגד הרופא המנתח הוגשה תביעה רשלנות רפואית בטענה כי הניתוחים בוצעו בצורה רשלנית אשר הסבו לתובעת נזק אסתטי חמור כמו גם נזק נפשי ובנוסף לכך הרופא לא קיבל ממנה הסכמה מדעת כפי שנדרש על פי דין.

תביעה רשלנות רפואית זו נידונה בבית המשפט תוך התייחסות לעניין הסכמה מדעת וקבע כי כאשר מדובר בניתוח שאין כל חובה לבצעו שכן אינו מציל חיים, הרי על הרופא המטפל ישנה חובה לגלות למטופל את מירב המידע על ההליך הרפואי ולהביא בפניו את הסיכויים להצלחה יחד עם הסיכונים האפשריים גם אם הם נדירים כדי שהמטופל יקבל החלטה נכונה ומושכלת באם לעשות את הניתוח או לא.

במקרה הזה פסק בית המשפט כי קיימת עילת תביעה רשלנות רפואית שכן היה על הרופא שלא לבצע את הניתוח השלישי וזאת למרות דרישותיה של המטופלת שכן הרופא צריך לקבל החלטה מקצועית ולא לעשות ניתוח הנראה לכל הדעות כמיותר ולכן למרות שהוחתמה על טופס הסכמה אין לראות אותו מתוך הסכמה הגיונית תוך שיקול דעת.

תביעה רשלנות רפואית זו נפסקה במתן פיצויים למטופלת בסכום של מעל 300 אלף שקלים שהיו בנויים מהנכות התפקודית, נכות נפשית, כאב וסבל, הפסד שכר בעבר ובהווה וסכום נוסף לשם החזרת התשלום שנלקח מהמשפחה לכיסוי הניתוחים האחרונים כך שתוכל המטופלת לנסות ולחזור לשגרה במידת האפשר.

[ois skin="skin2"]

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.