ניתוח שאיבת שומן

רשלנות בניתוח שאיבת שומן – רשלנות רפואית בניתוח

ניתוח להסרת שומן מאפשר לעצב ולחטב את הגוף במהלך שעות ספורות, במקום לבצע פעילות גופניות, או דיאטה מתישה, במהלך חודשים ואף שנים. על כן, ניתוחים להסרת שומן מן הגוף, הפכו לפופולריים בקרב הציבור הישראלי, כאשר מאות מהם מבוצעים במהלך כל שנה. כמו כן, ניתוחים להסרת שומן, נעשים מחלקים שונים בגוף, אשר בהם הצטברו כמויות שומן תת עוריות, כגון, הבטן, הישבן, ירכיים, זרועות הידיים, ואף מן הקרסוליים, כך שניתוח זה מעניק פתרון קוסמטי לכל אחד מן האזורים בגוף.

בררו את זכויותיכם עם עורכי הדין כעת – פורום רשלנות רפואית

יחד עם זאת, ניתוח להסרת שומן, אינו חף מסיכונים, וכיוון שמודבר בניתוח בהרדמה מלאה, על המנותח להכיר את שלל האזהרות המצורפות לניתוח. בשל הסיכונים הכרוכים בביצוע הניתוח הקוסמטי, לעיתים מתרחשים מקרים בהם, הגורם הרפואי פעל באופן רשלני, דבר אשר מצדיק תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח.

סוגי התביעות המוגשות

במרבית המקרים ניתוח להסרת שומן, אינו מבוצע מצורך רפואי, אלא למען שדרוג קוסמטי גרידא. על כן, המנותחים, אינם סובלים מהשמנת יתר בצורה קיצונית, אלא ממשקל עודף, אשר יוצר חוסר נעימות אסטטית. על כן, חלה על הרופא המטפל, לנהוג באחריות טיפולית, ולהימנע ממקרי רשלנות, אשר עלולים לפגוע במטופל:

  • אי הסכמה מדעת – כאמור, ניתוחים קוסמטיים הינם ניתוחים אלקטיביים, משמע ללא הכרח רפואי, על כן, חלה אחריות כפולה על הצוות הרפואי, להציג בפני המנותח את כלל הסיכונים, אשר הוא ניצב בפניהם במהלך ההליך הרפואי. לאחר מכן, יכול המטופל להגיע להחלטה שקולה, האם השינוי הקוסמטי יתבצע לאור הסיכונים הכרוכים בטיפול. אי מתן הסבר מלא, מצדיק תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח.
  • רשלנות רפואית בניתוח – ניתוח להסרת שומן, נעשה בהרדמה מלאה, ואורכו הממוצע אורך כשלוש שעות. על כן, מדובר בניתוח סבוך יחסית לטיפולים הפלסטיים, אשר טומן בחובו סכנות רבות, כגון הרדמה לקויה, זיהומים, שטפי דם, צלקת, ואף היווצרות גושים תת עוריים. יחד עם זאת, לא כל תוצאה שאינה רצויה נחשבת לטיפול רשלני, ויש לבחון את הנושא מבחינה רפואית ומשפטית.

רשלנות רפואית בניתוח שאיבת שומן

ייעוץ על ידי עורך דין מקצועי

תוצאה בלתי רצויה אינה בהכרח עילה מספקת בכדי להגיש תביעה, בגין רשלנות רפואית בניתוח להסרת שומן. על כן, על המטופל, להיוועץ עם עורך דין מקצועי בתחום הרשלנות.

עורך דין בעל ניסיון של שנים, יוכל להעריך האם קיימת עילה לתביעה, כאשר בידו הידע והניסיון הדרוש, בכדי לנהל את כתב תביעה באופן אופטימאלי. לכן, במיוחד בנושא סבוך משפטית מאין רשלנות רפואית בטיפולים קוסמטיים, יש לפנות מיידית לעורך דין המומחה בתחום.

דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח להסרת שומן

כאמור, ניתוח להסרת שומן אינו עניין של מה בכך. על כן טיפול רשלני עלול לגרום לתוצאות גופניות ונפשיות קשות. לדוגמא מקרה של אישה, אשר ביצעה ניתוח להסרת שומן מירכיה וישבנה. הניתוח הראשוני לא צלח, על כן ביצעה האישה ניתוח נוסף, בכדי להגיע לתוצאה הרצויה. אך, לדאבונה, הניתוח השני, רק החמיר את הבעיה, כאשר מבלד פגיעה אסטטית בגופה, אשר התבטא בשקעים, בליטות, חוסר סימטריה ועור נפול,הלקוחה סבלה מכאבים בלתי פוסקים באזורים בהם בוצע הניתוח. בית המשפט קבע כי הנכות האסטטית ממנה סובלת המטופלת, הינה כתוצאה ישירה מטיפול רשלני של הרופא המנתח, על כן פסק לטובת האישה פיצויים בסך חצי מיליון שקלים.

לסיכום

ניתוח להסרת שומן, נועד להעניק לגוף את העיצוב האסטטי בו אנו מעוניינים. אך לעיתים, הפנטזיה על גוף מחוטב, הופכת לסיוט בו תוצאת הניתוח גורמת לנכות אסטטית. על כן, בכל מצב בו ישנו חשד, כי הגורם הרפואי פעל באופן רשלני בכל מהלך הניתוח, מהסבר לקוי לגבי הסיכונים ועד ניתוח רשלני בפועל, יש לפנות לייעוצו של עורך דין מומחה בתחום הרשלנות הרפואית.

[ois skin="skin2"]

משרדנו ישמחו לסייע לכם בכל עת ובכל שעה.